Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA - po kontrole zákazníkem smazat > Cihelná dlažba

 Cihelná dlažba

Ručně vyráběná cihelná dlažba z Bratronické cihelny je nejen splněním představ originálního bydlení, ale hlavně ideálním prostředkem pro renovaci historických objektů.

Charakteristický vzhled a jedinečnost každého kusu dlažby v kombinaci s přírodním povrchem vytváří zajímavý architektonický prvek s velmi pestrou možností použití a paletou motivů.

  Cihelné dlažby jsou dobrými vodiči tepla, jsou tedy vhodné i pro podlahové vytápění, po impregnaci nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Volbou a použitím vhodné impregnace lze měnit nejen vzhled povrchu dlažby od lesklých přes matné, světlých po tmavé, ale i hydrofobní vlastnosti, dlažbu lze tedy použít i v koupelnách a podobných místnostech. Skvěle se hodí do chat, chalup, stylových restaurací, starých mlýnů, statků, vinných sklípků  a je nedílnou součástí hradních a zámeckých podlah, své uplatnění však najde i v moderních novostavbách. 

  Pro dosažení historického vzhledu lze kromě nátěrů použít i druhou kvalitativní jakost která se vyznačuje drobným mechanickým opotřebením, a dodává i nové podlaze použitý vzhled.

  Tradiční ruční postup výroby a výpalu v Bratronické cihelně, založené již před více než 100 lety a zkušenosti rodinné firmy jsou zárukou kvality a originality našich dlažeb.

.

Více fotografii dlažby v sekci Fotogalerie 

 

Kompletní nabídka vyráběných formátů v sekci Aktuální ceník

 

Ruční cihelná dlažba - návod na pokládku.pdf

 

Veškeré dotazy rádi zodpovíme v sekci Napište nám

 

Prohlášení o vlastnostech - cihelná dlažba.pdf